Bildet: Dual Jawplier fra Relekta med to tenger dedikert til hver sin bruk.
To tenger i én
03.02.10: Ved å vippe håndtaket 180 grader blir avisoleringstangen til en avbiter på den nye kombitangen som presenteres av Relekta.

Av Birgitte Sofie Henriksen
Nyheten som nå lanseres på det norske markedet har fått navnet Dual Jaw Plier, og er altså både avisoleringstang og avbiter i et og samme produkt.
- Dette er for så vidt ikke noe nytt, da det finnes mange varianter av avisoleringstenger på markedet. Det spesielle med tangen er at håndtaket vippes 180 grader rundt, slik at den andre tangen kommer frem, skriver Relekta i en pressemelding.
Avisoleringssiden av tanga har spor for avisolering av 10, 12, 14, 16, 18 og 20 AWG (0,5 til 5 kvadrat).
- Til forskjell fra andre kombitenger føles Dual Jaw Plier som en dedikert avbiter eller avisoleringstang i bruk, da den andre delen ligger skjult i hånden, står det videre.
Dual Jaw Plier markedsføres av Relekta, som har solgt reparasjons- og vedlikeholdsprodukter til profesjonelle brukere i Norge siden 1977.
Redaktør: Bjørn Laberg
Redaksjonsleder: Anton Granhus
Nettredaktør: Birgitte Sofie Henriksen
Ansvarlig redaktør: Pål Engeseth
Utgiver: Byggfakta DOCU
Værftsgaten 7
Pb 1024, 1510 Moss
Tlf 69 91 24 00