Ford avduker neste generasjon av Ford Ranger: Smartere, tøffere og enda mer praktisk i bruk

Publisert: 24 Nov 2021
Ford har tatt i bruk både egen ekspertise og kjennskap til pickup-kundenes ønsker og behov og samarbeidet tett med kunder fra hele verden for å utvikle neste generasjon Ranger til å bli en perfekt pickup – både til jobb så vel som fritidsbruk.
– Ranger har alltid vært en trofast pickup for småbedrifter, flåtekunder, bønder, familier og eventyrere i mer enn 180 land rundt i hele verden. Med nye Ford Ranger får kundene ikke bare en bil de vil elske, men de er også tilkoblet hele tiden - noe som vil hjelpe oss med å utvikle et sterkt og varig forhold til dem. Nye Ford Ranger vil være den mellomstore pickupen som kundene vil ønske å eie og oppleve, sier toppsjefen i Ford Motor Company, Jim Farley.
Vil gjøre Europas mest solgte pickup enda mer attraktiv for kundene
Nye Ranger vil kunne bestilles i Europa sent i 2022 med kundelevering tidlig i 2023.
Dagens Ford Ranger er Europas klart mest solgte pickup. I perioden januar til september i år ble det solgt hele 45 539 Rangere, med en markedsandel på 39,9%. Det er ny salgsrekord.
– Ranger ble også Norges klart mest solgte pickup i fjor med en markedsandel i Norge på 31%, og den gode salgsutviklingen har fortsatt så langt i år. Den smarteste, mest kapable og brukervennlige nye Ranger vil gi kundene enda mer av egenskapene og designet vi vet at kundene setter pris på, sier adm.dir. Ford Motor Norge Per Gunnar Berg.
Pickup-kundene har spilt en nøkkelrolle i utviklingen av nye Ford Ranger
Prosjektet med å utvikle neste generasjon Ford Ranger har vært ledet av Fords utviklingssenter i Australia. Det internasjonale teamet av designere og ingeniører har samarbeidet med team rundt i hele verden for både å sørge for at nye Ranger har det aller siste og beste av Fords teknologier, egenskaper og sikkerhet - samtidig som den lever opp til Fords svært tøffe standarder.
– Vårt team hadde ett mål, og det var å sørge for at nye Ford Ranger skulle bil den tøffeste og mest kapable Rangeren vi noensinne har produsert. Den har derfor gått gjennom en av de tøffeste testprogrammene vi noensinne har utviklet – alt for å sørge for at den kommer i kategorien «Built Ford Tough,» sier Graham Pearson, Ranger vehicle program director.
Tilbakemeldinger fra kunder over hele verden har også spilt en nøkkelrolle i utviklingen av nye Ranger. Ford har intervjuet mer enn 5000 personer fordelt over hele verden, og gjennomført en rekke møter med kunder, for å forstå hvordan de bruker sin pickup og hva de ønsker og forventer av nye Ranger.
Nytt utseende, nye kvaliteter
Neste generasjon Ford Ranger har fått et dristig og selvsikkert design som samtidig har Fords globale design-DNA.
For første gang tilbyr også Ranger matrix LED-frontlykter. Inni kupeen er det benyttet mykt Premium-materiale og en stor brukervennlig touchskjerm er en fremtredende del av interiøret. Denne er utstyrt med Fords siste SYNC 4 infotainmentsystem.
Under karosseriet er et oppgradert chassis hvor hjulbasen har blitt 50 mm lengre og 50 mm bredere enn på nåværende Ranger. Motorrommet har også blitt gjort større for å få plass til nye drivlinje-teknologier og den nye 3-liters V6-turbodieselmotoren som nye Ranger kommer med.
Enda bedre kjøreegenskaper ved all slags bruk
Neste generasjon Ford Ranger er også utviklet for å ha like gode kjøreegenskaper om den brukes som en vanlig arbeids-pickup eller om den presses til det ytterste i utholdenhetsløp som Dakar Rally.
Forhjulene er flyttet forover med 50 mm for å få en bedre angrepsvinkel og gi bedre kjøreegenskaper i ulendt terreng. Demperne bak er også flyttet for å gi en enda bedre kjøreopplevelse både på veien og på dårligere veiunderlag.
Kundene kan også velge mellom to- og firehjulstrekksystemer - som elektronisk endres etter behov, eller et nytt avansert firehjulstrekksystem som kan låses når kundene har behov for det.
Smarte og tilkoblede løsninger i et brukervennlig førermiljø
Inni kupeen har nye Ranger fått en rekke smarte og tilkoblede løsninger, et heldigitalt instrumentpanel, flere oppbevaringsrom enn noensinne og mer komfort.
Sentralt plassert i bilen er en 10,1 eller 12 tommers touchskjerm med Fords SYNC 4 stemmeaktiverte infotainmentsystem. Nye Ranger kommer også med et FordPass Connect modem som blant annet gjør det mulig å fjernstarte bilen, låse den fra en FordPass-app på mobiltelefonen og se hvor den er parkert.
Valg av kjøremodus har blitt integrert i SYNC 4-skjermen som du lett når med ett trykk. Herfra kan du blant annet velge hvilken kjøremodus du ønsker, overvåke drivlinjen, styrevinkel og bilens stignings- og rullevinkler.
Eget lyssystem som lyser opp rundt bilen og 360 graders kamera
Skjermen er også knyttet opp mot et 360 graders kamera som kan være nyttig om du skal parkere eller kjøre i ulendt terreng. Kunder kan også styre Rangerens nye lyssystem, som lyser opp rundt bilen, fra FordPass-appen eller berøringsskjermen inni bilen. Med dette lyset trenger du ikke lenger stå og arbeide i mørket. Det kan også være praktisk i forbindelse med bruk av Rangeren til fritidsaktiviteter.
Ranger-teknologien vil også kunne oppdateres og forbedres løpende gjennom trådløse Power-Up-oppdateringer fremover.
Det er også en rekke praktiske og smarte oppbevaringsrom og løsninger i kupeen. Det er oppbevaring hvor mobiltelefonen lades trådløst, det er et stort rom i midtkonsollen, mer oppbevaringsplass i dørene og under setene.
Integrert arbeidsbenk og nytt lastesystem for planet
Et annet eksempel på hvordan kundetilbakemeldinger har påvirket designet og funksjonaliteten på nye Ranger er et praktisk stigtrinn som er integrert rett bak bakhjulene. Dette for at kunden skal slippe å stå på hjulet når de ønsker å få tak i noe som ligger på lasteplanet.
Lasteplanet har også blitt bredere og har nå plass til en full størrelse pall. Det har også blitt utstyrt med et nytt underlag som beskytter bedre mot riper. Flere festekroker for sikring av last er også blant forbedringene.
Ranger kommer også med et nytt lastesystem som gir bedre muligheter til å dele opp lasteplanet i forskjellige soner. Bakluken er lagd for også å kunne fungere som en arbeidsbenk med tvinger for å holde planker og annet materiale på plass når de skal sages.
Store muligheter for å gjøre nye Ranger mer personlig
Kunder i Europa vil også kunne gjøre deres nye Ranger enda mer personlig. Fra lansering vil det nemlig være mer enn 150 originale tilbehørsløsninger – både for arbeid og fritid. Disse inkluderer også flere løsninger utviklet i samarbeid med ARB 4x4 Accessories.
Den neste generasjon Ford Ranger vil bli produsert på Fords fabrikker i Thailand og i Sør-Afrika fra 2022.
-
VA Consult inn i dansk rådgiverselskap
VA Consult med sine 40 medarbeidere og avdelinger i Sandefjord, Moss, Skien og Drammen blir i løpet av året en del av det danske rådgiverselskapet Envidan.
-
Orkla Foods kutter CO2-utslipp med 20 prosent
Orkla Foods Norges fabrikk i Elverum kutter CO2-utslippet med 20 prosent gjennom ny avtale om bruk av fjernvarme fra Eidsiva Bioenergi.
-
Duktile rørdeler til besvær
FAGARTIKKEL: Skjøter der PE møter duktile rørdeler – populært kalt "blågods" – er en gjenganger i lekkasjer og driftsproblemer.
-
Tilbyr totalentreprise på ventilasjonsprosjekt
AKTUELLE PROSJEKTER: Larvik kommune Eiendom søker totalentreprenør til ventilasjonsprosjekt ved Frøy skole i Larvik.
-
Halverer kostnadene på oppvarming og kjøling
Brønnparken ved Ørland flystasjon, som består av 144 brønner, sørger for å ta imot overskuddsvarme om sommeren og returnere den til fjernvarmeanlegget om vinteren.
-
Nå vil «alle» bli rørleggere
Rørleggerlinja er mer populær enn noen gang både blant jenter og gutter. For tredje året på rad opplever rørleggerfaget rekordsøkning og hele 26 prosent flere jenter enn i fjor ønsker seg til faget.
-
Vil kickstarte ombruk innen VVS med seminar
I BAE-næringen dukker det stadig opp nye ombruksinitiativer, men lite i stor skala, og sjeldent for VVS spesifikt.
-
Julie Forseth til topps i Trøndersk mesterskap for rørleggerlærlinger
Julie Forseth er rørleggerlærling i GK. Hun har nå, som første kvinne, vunnet Trøndersk mesterskap for rørleggerlærlinger. Nå skal hun representere Midt-Norge i NM for rørleggerlærlinger.
-
Lindab velger Trox Auranor i sin lufttekniske storsatsing
Lindab har valgt Trox Auranor som sin foretrukne leverandør av lufttekniske produkter. Siden Lindab ønsket en stabil kvalitetsleverandør i det norske markedet, falt valget på Trox Auranor.
-
Lanserer Smart Building Hub
Sammen med 16 partnere er SINTEF i gang med et stort forskningsinfrastruktur-prosjekt innen datainnsamling og -analyser av bygningers energiforbruk og inneklima.
Aktivitetskalender
-
Vil kickstarte ombruk innen VVS med seminar
I BAE-næringen dukker det stadig opp nye ombruksinitiativer, men lite i stor skala, og sjeldent for VVS spesifikt. -
Hvordan redusere vannskaderisiko i fremtidige bygg?
SINTEF Community, Rørentreprenørene Norge (RørNorge), Fagrådet for våtrom (FFV) og Direktoratet for byggkvalitet (DIBK) inviterer til Norsk Vannskadedag 2023. -
- Dette er et velfungerende messekonsept
VA-MESSENE 2023: Utstillerne under årets VA messe i regi av VA- og VVS produsentene VVP er udelt positive til messekonseptet og gjennomføringen av de ulike messene så langt. -
Rensing for milliarder i Drammensregionen
VA-MESSENE 2023: Lier, Asker og Drammen kommuner går sammen om et nytt avløpsrenseanlegg for Drammensregionen. -
Solid løft for VA-messene
VA-MESSENE 2023: Med 800 besøkende på dagens VA messe på Gardermoen bIe det et solid løft for messearrangørene VA- og VVS produsentene VVP. -
«Fuktfamilien» samles til seminar
Hva skjer hvis man slår av strømmen i en moderne hytte? Dette blir ett av mange spennende temaer på Nasjonalt fuktseminar i Oslo 19. april. -
Snart klart for VKE-konferanse
VKE-konferansen og årsmøte arrangeres 4. mai 2023 på Clarion Hotel Oslo i Bjørvika. Temaet for VKE-konferanse 2023 kompetanse i bransjen – hva trenger vi? -
Klart for BACnet-kurs
NFEA arrangerer BACnet-kurs i Oslo i 15-16. februar 2023. Foreleser er Frank Schubert fra Beckhoff Automation GmbH & Co i Tyskland. -
Inviterer til VA-dagene for tredje gang
I april inviterer Saint-Gobain PAM Norge AS til VA-dagene for tredje gang, og øker samtidig fra én til to dager. VA-dagene 2023 – by PAM, er navnet på konferansen. -
- Datoene er klare for VA Messene 2023
VA MESSENE 2023: Norges største og råeste bransjetreff for VA er nå klare med datoene for 2023. Fra 7. – 16. mars reiser VA Messene igjen rundt til fire byer i Norge – denne gangen sammen med både Norsk Vann, Nasjonalt senter for vanninfrastruktur og flere nye utstillere. -
- Bekrefter Cersaies betydning
Totalt 91 296 besøkende deltok på Cersaie 2022 nylig. Til sammen 624 utstillere fylte det 140 000 kvadratmeter store messeområdet, fordelt på femten haller i Bologna messesenter.
Aktuelle prosjekter
-
Tilbyr totalentreprise på ventilasjonsprosjekt
AKTUELLE PROSJEKTER: Larvik kommune Eiendom søker totalentreprenør til ventilasjonsprosjekt ved Frøy skole i Larvik. -
Tilbyr avtale på sprinklerkontroll
AKTUELLE PROSJEKTER: Levanger kommune tilbyr avtale på årskontroll av sprinkleranlegg. -
UiO tilbyr rammeavtale på pumpeservice
AKTUELLE PROSJEKTER: Universitetet i Oslo (UiO) ønsker å inngå rammeavtale med én leverandør som kan foreta service/kontroll, vedlikehold, reparasjon og nyinstallasjon av grunnvanns-, spillvanns-, kloakk-, og utendørs pumpeinstallasjoner. -
Ønsker serviceavtale på ventilasjonsanlegg
AKTUELLE PROSJEKTER: Levanger kommune inviterer til tilbudskonkurranse på service på kommunens ventilasjonsanlegg. -
Tilbyr totalentreprise på enøktiltak
AKTUELLE PROSJEKTER: Vestfold og Telemark fylkeskommune (VTFK) inviterer til konkurranse om totalentreprise på enøktiltak / ventilasjonsprosjekt. -
Samspill om nytt renseanlegg i Kongsberg
AKTUELLE PROSJEKTER: Kongsberg kommune har tatt et stort steg på veien mot et nytt renseanlegg med høye ambisjoner til bærekraftig utnyttelse av ressursene i avløpsvannet. -
Statsbygg tilbyr rammeavtale innen ventilasjon
AKTUELLE PROSJEKTER: Statsbygg tilbyr rammeavtale på ventilasjonstjenester på eid og leid bygningsmasse i Ålesundsregionen. -
Søker totalentreprenør til VA-prosjekt
AKTUELLE PROSJEKTER: Nittedal kommune utlyser tilbudskonkurranse for rehabilitering av vannledninger ved Slattum terrasse. -
Tilbyr kjøle- og fryseromsprosjekt ved Kurland sykehjem
AKTUELLE PROSJEKTER: Sarpsborg kommune utlyser totalentreprise på utskifting av kjøle- og fryserom ved Kurland Sykehjem. -
NMBU søker ventilasjonsentreprenør
AKTUELLE PROSJEKTER: NMBU og NIBIO på Ås tilbyr rammeavtale på ventilasjonstekniske tjenester. -
Utlyser ventilasjonsprosjekt i Vestvågøy
AKTUELLE PROSJEKTER: Vestvågøy kommune i Nordland inviterer til konkurranse om oppgradering av ventilasjonsanleggene ved Svarholt skole – «Gulbygget». -
Tilbyr rammeavtale på rådgivningstjenester
AKTUELLE PROSJEKTER: Evenes kommune i Nordland utlyser konkurranse om rammeavtale på prosjekterings- og rådgivningstjenester i kommunen -
Bygger ny energisentral ved UiS
AKTUELLE PROSJEKTER: Universitetet i Stavanger har ambisjon om å bli selvforsynt med energi. Etablering av en ny energisentral er et stort og viktig skritt på vei mot målet. -
Skal oppgradere byggautomasjon ved Oppdal helsesenter
AKTUELLE PROSJEKTER: Oppdal kommune Inviterer til anbudskonkurranse om utskifting av bygningsautomasjonsanlegget ved Oppdal helsesenter. -
Søker leverandør til bioenergiprosjekt
AKTUELLE PROSJEKTER: Sigdal kommune søker leverandør til bioenergiprosjekt i kommunale formålsbygg på Nerstad og Eggedal. -
Søker konsulentbistand i energi- og klimaspørsmål
AKTUELLE PROSJEKTER: Rogaland fylkeskommune ønsker konsulenttjenester for kartlegging og analyse av energi- og klimaomstilling i Rogaland.
Bransjekommentar
-
Duktile rørdeler til besvær
FAGARTIKKEL: Skjøter der PE møter duktile rørdeler – populært kalt "blågods" – er en gjenganger i lekkasjer og driftsproblemer. -
- Mange gode grunner til å sveise mer PE med High Force-metoden
FAGARTIKKEL: PE-sveising med High Force-metoden (SHP) går fortere, og gir flere meter ledning pr arbeidstime – uten å gå på kompromiss med kvalitet. -
Trykktesting til besvær
FAGARTIKKEL: - Konsekvensene for å ha liten kunnskap om trykktesting kan bli fatale og få store negative konsekvenser. -
- Det kreves konkrete mål for å øke kvinneandelen i installasjonsbransjen
KRONIKK: Innen 2024 skal antallet kvinner i Assemblins produksjon i Norge dobles, fra 50 til 100. Det kan virke som et ambisiøst mål i en mannsdominert bransje, men vi er overbevist om at det kreves konkrete mål for virkelig å lykkes med å tiltrekke seg kvinner til vår sektor. -
Dilemmaer innen boligventilasjon
FAGARTIKKEL: Prosjektet Healthy Energy-efficient Urban Ventilation utforsker muligheter og utfordringer for god ventilasjon i blokkleiligheter, med særlig vekt på håndtering av fukt og matos. -
BIM - et viktig redskap for rørleggeren
FAGARTIKKEL: BIM har flyttet seg fra arkitektens skrivebord til byggeplassen. Det får konsekvenser for mange, blant annet for rørleggeren og for deg som oppdragsgiver, eller utførende prosjekteier. -
Energismarte bygg? Vi kan ikke vente mer!
KRONIKK: Opptil 50,4 prosent energikutt er mulig. Budskapet på Energismarte Bygg konferansen 2023 var tydelig. For å ha en bærekraftig fremtid, trenger byggebransjen forpliktende rammer og forutsigbare insentiver. -
Prosjekter for bedre vannforsyning
FAGARTIKKEL: - Store deler av vann- og avløpsnettet vårt er i dårlig forfatning. Det krever at vi setter fart på arbeidet med å skifte det ut. Dette er et godt kjent faktum, og de fleste er enige om at mye må gjøres. -
EPD er død. Lenge leve EPD!
BRANSJEKOMMENTAR: - Christen Ræstad har rett i så mangt; mange miljøregnskap har hittil vært tynn suppe, offentlige innkjøp vektlegger i hovedsak pris og man må bare innse at miljømessig korrekte valg koster penger. -
- Unødvendig sløsing med pukk i rørgrøfter
FAGARTIKKEL: Det sløses store mengder god, kostbar pukk i norske kommuners rørgrøfter. Må det være sånn? Hvor mye forskjell gjør det om du bruker PE-rør eller andre materialer? -
- Her er fem energitrender for byggebransjen i 2023
KRONIKK: Hvilke trender vil forme nærings-, bolig- og industribygningssektoren i 2023? Energi vil være et overordnet tema. -
- EPD er bare ett av flere verktøy
FAGARTIKKEL: EPD miljødokumentasjon på rør og andre produkter er et tema mange byggherrer og prosjekter er opptatt av nå. Men miljøregnskap i prosjekter er mer enn det, og EPD er ett av flere verktøy. -
Hva innebærer å ha vedlikeholdsansvar i borettslag og sameier?
FAGARTIKKEL: Styret i borettslag og sameier er ansvarlig for vedlikehold. Det innebærer blant annet å sørge for at felles rør, sluk, kanaler og andre fellesinstallasjoner som går gjennom boligen eller i grunnen, blir holdt i orden. Har dere kontroll på dette i ditt styre? -
Fem sentrale trender for byggebransjen i 2023
KRONIKK: Det er all grunn til å forvente et tøft 2023 for byggesektoren. Stigende renter, høy inflasjon og krigen i Ukraina er blant årsakene til de urolige tidene. -
Hvordan få et varmeanlegg til å virke optimalt?
FAGARTIKKEL: Et varmeanlegg trenger energibærer med god kvalitet for at det skal fungere optimalt energiøkonomisk. -
Hvordan ser prosjektmarkedet for 2023 ut?
Prosjektdatabasen Byggfakta SMART registrerer om lag 12000 igangsettelser i et normalår. I 2022 så vi en nedgang i prosjektstartene, noe usikkerheten i markedet må ta sin del av skylden for.
Kurs og Seminarer
-
Vil kickstarte ombruk innen VVS med seminar
I BAE-næringen dukker det stadig opp nye ombruksinitiativer, men lite i stor skala, og sjeldent for VVS spesifikt. -
Hvordan redusere vannskaderisiko i fremtidige bygg?
SINTEF Community, Rørentreprenørene Norge (RørNorge), Fagrådet for våtrom (FFV) og Direktoratet for byggkvalitet (DIBK) inviterer til Norsk Vannskadedag 2023. -
- Dette er et velfungerende messekonsept
VA-MESSENE 2023: Utstillerne under årets VA messe i regi av VA- og VVS produsentene VVP er udelt positive til messekonseptet og gjennomføringen av de ulike messene så langt. -
Rensing for milliarder i Drammensregionen
VA-MESSENE 2023: Lier, Asker og Drammen kommuner går sammen om et nytt avløpsrenseanlegg for Drammensregionen. -
Solid løft for VA-messene
VA-MESSENE 2023: Med 800 besøkende på dagens VA messe på Gardermoen bIe det et solid løft for messearrangørene VA- og VVS produsentene VVP. -
«Fuktfamilien» samles til seminar
Hva skjer hvis man slår av strømmen i en moderne hytte? Dette blir ett av mange spennende temaer på Nasjonalt fuktseminar i Oslo 19. april. -
Snart klart for VKE-konferanse
VKE-konferansen og årsmøte arrangeres 4. mai 2023 på Clarion Hotel Oslo i Bjørvika. Temaet for VKE-konferanse 2023 kompetanse i bransjen – hva trenger vi? -
Klart for BACnet-kurs
NFEA arrangerer BACnet-kurs i Oslo i 15-16. februar 2023. Foreleser er Frank Schubert fra Beckhoff Automation GmbH & Co i Tyskland. -
Inviterer til VA-dagene for tredje gang
I april inviterer Saint-Gobain PAM Norge AS til VA-dagene for tredje gang, og øker samtidig fra én til to dager. VA-dagene 2023 – by PAM, er navnet på konferansen. -
- Datoene er klare for VA Messene 2023
VA MESSENE 2023: Norges største og råeste bransjetreff for VA er nå klare med datoene for 2023. Fra 7. – 16. mars reiser VA Messene igjen rundt til fire byer i Norge – denne gangen sammen med både Norsk Vann, Nasjonalt senter for vanninfrastruktur og flere nye utstillere. -
- Bekrefter Cersaies betydning
Totalt 91 296 besøkende deltok på Cersaie 2022 nylig. Til sammen 624 utstillere fylte det 140 000 kvadratmeter store messeområdet, fordelt på femten haller i Bologna messesenter. -
- Vi håper på storinnrykk
Påmeldingen til Hallingtreffs 25 års jubileum åpner 10. november. Treffet arrangeres på Ål og Geilo 10. - 12. januar 2022. -
Høringsmøte om klimabaserte energikrav i TEK
Rørentreprenørene Norge og VKE arrangerer digitalt høringsmøte for medlemsbedriftene onsdag 1. september kl. 10.00 - 12.00 på Teams. -
AVLYST: Tror på suksess for VA-touren 2020
Det blir på Sørlandet Travpark utenfor Kristiansand startskuddet går for tredje runde av VA Tour Norge førstkommende torsdag. -
Varmepumpekonferansen 2020 nærmer seg
På Varmepumpekonferansen vil det bli debatter og foredrag om alt fra synlighet på nett og maks effektbehov i borettslag, til dimensjonering av brønnparker og New Green Deal for Europe. -
Fronter smarte VA-løsninger
Nå slippes hele seminarprogrammet for årets VA Tour Norge som arrangeres på fem steder i mars. Temaet er «Smarte løsninger for vannforsyning og overvann.
Produktnyheter
-
UWANO godt mottatt i Norge
Høsten 2021 lanserte Mitsubishi Electric varmepumper sin nye toppmodell, UWANO. Modellen har en fabrikkgarantert varmekapasitet helt ned til -30 grader og er testet på et av Norges kaldeste steder: Drevsjø. -
Designa lanserer fronter fra Nature by Designa
Designa lanserer nå helt nye fronter i et unikt design med utsøkte detaljer og finish. Baderomsinnredningen er kledd i naturmaterialer og gløder med sine fingertappede fronter i eik. -
Lunos desentral ventilasjon får trådløs styring
Det nye ventilatordekslet inneholder trådløs kommunikasjon og kan kobles direkte til 230 Volt så man slipper kabling mellom ulike rom. -
Tapwell utvider produktsortimentet
Sammen med Note Design har Tapwell utviklet et helt nytt sortiment av håndkletørkere, samt to nye overflater på blandebatterier til kjøkkenet. -
- Velg riktig radonmåler
På eiendommer med ventilasjon kan radonnivået variere kraftig, avhengig av om ventilasjonen er slått på eller ikke. For å optimalisere ventilasjonen på arbeidsplasser og skoler, er det derfor viktig å velge rett radonmåler. -
Lanserer AXOR Universal Rectangular Accessories
Nå presenterer AXOR den nye tilbehørskolleksjonen AXOR Universal Rectangular Accessories, laget i samarbeid med Philippe Starck. -
Swegon presenterer frikjøleenhet med R290
Swegon har nylig lansert Titan Sky Hi FC R0, en helt ny serie luftkjølte væskekjøleenheter med innebygd frikjølingsfunksjon. -
- Mykstarterteknologi kan redusere lekkasjer
- Med en mer intelligent mykstarter har du større muligheter til å optimere startmomentet for å maksimere pumpenes ytelse og rørsystemenes levetid, mener ABB Electrification Norway AS. -
Lanserer NORD Mini Kitchen
Nordconcept AS lanserer nyheten NORD Mini Kitchen. Dette er ferdig monterte minikjøkken i moderne nordisk design på kun 117cm. -
AXOR utvider sortimentet med flere matt sorte produkter
Matt sort står for sofistikert design. Overflatefargen Matt Black avspeiler ikke bare en av de viktigste trendene innen design og innredning. Den lar seg også lett integrere i praktisk talt enhver designstil og gir flere muligheter for individualisering. -
Flow 1000 i skogsgrønn drakt
Siden svenske Vedum presenterte fargen skogsgrønn for noen år siden, har den blitt en stor favoritt. Nå presenteres en skogsgrønn variant av baderomsklassikeren Flow 1000 på et bad malt i samme nyanse. -
Snøfreserne som lar deg snørydde uten å bli utmattet!
Fra snødekte gangstier til hardpakkede innkjørsler – RYOBIs nye snøfresere har akkurat det du trenger for rask og sikker snørydding. -
Fargerike betjeningsplater fra TECE
TECEvelvet er nå tilgjengelig i seks moderne nyanser; Hvit, Greige, Beige-Brun, Lysgrå, Brun-grå og Sort. Betjeningsplaten er designet av Konstantin Grcic. -
Lindab med komplett styringssystem for brannspjeld
Brannvern i bygninger, og spesielt i ventilasjonssystemer, er et viktig område for Lindab. Nå lanseres et komplett styringssystem for brannspjeld. -
Exvent lanserer Svea Cooler
Exvent lanserer nå en Cooler-modul for sitt nye Svea-ventilasjonsaggregat. Utformingen av modulen muliggjør ventilasjon og kjøling av boliger uten behov for ekstra plass eller separat utedel for kjøling. -
Lanserer Alfix ProFix Plus
I 2022 vant Alfix Byggeriets Miljøpris for sin aktive bærekraftsstrategi. I forbindelse med dette lanserer de nå Alfix ProFix Plus, et av Norges første svanemerkede flislim.
Nyttekjøretøy
-
- Sjokkerende dårlige intensiver
Under Arendalsuka har støtte og insentiver til elektriske varebiler vært et hett tema. RSA mener nullutslippsmålene i 2025 for el-varebiler kun kan nås dersom varebil-intensiver økes betraktelig, på linje med andre europeiske land. -
Først ut med helelektriske Ford E-Transit
De tre første kundeleverte E-Transit i Norge, som nylig ble utlevert hos Kverneland Bil i Stavanger, skal nå settes inn i den daglige driften og levere kontorrekvista og forbruksmateriell til bedrifter i Stavanger og Sandnes-regionen i Rogaland. -
Ford Transit Custom blir helelektrisk
Ford tok i dag nok et stort og viktig skritt på veien mot en helelektrisk fremtid da Ford Pro avslørte de første detaljene om den nye helelektriske E-Transit Custom. -
Fortsetter å sponse Norges Hyggeligste Håndverker
– Vi er svært fornøyd med fortsatt å være hovedsponsor for en kåring som skaper så mye engasjement og stolthet hos håndverkerne, sier Ingvild Øversveen, markedssjef for Volkswagen Nyttekjøretøy i Harald A. Møller AS. -
Først ute med «grønn rørinspeksjon»
JTR Gruppen, med hovedkontor på Nærbø, har fått overlevert sin første helelektriske rørinspeksjonsbil. Trolig er dette den første bilen i sitt slag i Norge. -
Har overtatt Fiat, Alfa Romeo og Jeep i Norge
Fra og med 1. desember 2021 har Bertel O. Steen overtatt importen av bilmerkene Fiat, Alfa Romeo og Jeep til Norge. -
Ford avduker neste generasjon av Ford Ranger: Smartere, tøffere og enda mer praktisk i bruk
Ford avduket i dag den smarteste, tøffeste og mest kapable Ranger pickup som noensinne er utviklet. -
Ranger i fire spesialutgaver
I løpet av året har Norge og Europas mest solgte pickup så langt i år, Ford Ranger, kommer i fire nye spesialutgaver. Nå skal de nye variantene prøvekjøres av europeisk presse. -
Tvinges til å kjøpe flere biler
Dagens regelverk tvinger KTV Group-eier Kennet Nilsen til å kjøpe flere biler enn han trenger. Årsaken er seteavgiften. Et baksete koster bygg og anleggsbedriften 674 000 kroner. -
Salgsstart på elektriske EQV varebil
Mercedes-Benz EQV varebil er et elektrisk alternativ med høyt fokus på komfort. Bilen har en rekkevidde på opptil 357 kilometer (WLTP), og kan hurtiglades med opptil 110 kW. Prisene starter på kr. 689.900,- og den kan bestilles allerede nå. -
Nye Ford E-Transit skal snart testes av norske kunder
Norge er et av tre land hvor den nye helelektriske varebilen Ford E-Transit snart skal tas i bruk i et stort kundetestprosjekt som gjennomføres i Europa. -
Ford lanserer to nye Ranger-spesialvarianter: Stormtrak og Wolftrak
Ford Ranger var Norges mest solgte pickup i Norge i fjor. Til høsten kommer den i ytterligere to spennende og eksklusive spesialvarianter: Ranger Stormtrak og Ranger Wolftrak. -
Toyota er Norges mest kjøpte bilmerke i første kvartal
Med over 6000 nyregistrerte biler så langt i år, topper Toyota listen over landets mest populære bilmerker ved å være størst både på person og varebil. -
Satser på elektriske varebiler
Bilansvarlig Ståle Thuv i Assemblin kunne uka før påske ta imot de første seks av i alt 32 nye, elektriske varebiler. -
Ford lanserer smarte speil for varebiler
Nå kan du få ettermontert et smart bakspeil til Transit Custom og 2T Transit. Speilet gir deg full oversikt bakover dersom du har varebil uten vindu bak eller fullastet bil. -
Ford utvikler egne lyspanel for å gjøre veiarbeid tryggere
Hvert år blir veiarbeidere som jobber langs europeiske veier skadet eller drept. Nå har Ford utviklet et eget avansert lysende panel som skal gjøre bilene og veiarbeiderne tryggere og synligere langs veien på mørke kvelder.